Zielone Smoothie z olejem MCT wspomagające trawienie

Szukasz nowego smoothie, które pomoże Ci rozpocząć dzień? To zielone smoothie z olejem MCT pomoże Ci w trawieniu! Pij to pyszne smoothie z samego rana, aby pomóc Ci napędzić się podczas treningu i rozruszać (jeśli wiesz, co mam na myśli).

Jeśli jesteś nowy w temacie naszego przyjaciela, oleju MCT, pozwól, że przedstawię ci szybkie objaśnienie. MCT to skrót od "średniołańcuchowych triglicerydów", które są formą nasyconego kwasu tłuszczowego występującego w oleju kokosowym. Składają się one z kwasów tłuszczowych kaprylowego i kaprynowego. Około 62-65% tłuszczu w oleju kokosowym pochodzi z MCT (olej MCT marki Nutiva, o którym wspominam poniżej, zawiera 93% MCT). MCT są łatwo trawione i szybko dostarczają energii.

Tak więc olej MCT jest w zasadzie wysokiej jakości energią ... w butelce.

Uwielbiamy nowy organiczny olej MCT firmy Nutiva wykonany z dziewiczego oleju kokosowego. Jest to PIERWSZY organiczny olej MCT na rynku i jestem z nich bardzo dumna, że podjęli się tego zadania. Im czystsze jest jedzenie, które spożywamy, tym lepiej dla wszystkich. Współpracujemy z Nutivą, aby przedstawić Wam przepis na surowe zielone smoothie, w którym wykorzystano olej MCT. Nadszedł czas, abyś doświadczył energii roślinnej w całej jej okazałości. Jesteście na to gotowi?

To orzeźwiające smoothie jest jak sok, który można dostać w barze z sokami... z wyjątkiem tego, że nasz zachowuje cały błonnik. (A każdy wie, że błonnik jest ważny dla zdrowego układu trawiennego). A olej MCT, jak już wspomniałam, pomoże dodać Ci energii, dzięki czemu jest to świetne smoothie zastępujące posiłek.

Popijając ten zielony koktajl z olejem MCT z samego rana, pomoże Ci nawodnić się po nocnym odpoczynku. W połączeniu z organicznym olejem MCT firmy Nutiva, smoothie to jest pełne witamin, minerałów, zdrowych tłuszczów i energii.

3 NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI PŁYNĄCE Z OLEJU MCT

Teraz, kiedy już wiesz, czym jest olej MCT, możesz się zastanawiać, czy jest on dla mnie? Aby pomóc ci podjąć decyzję, oto kilka powodów, dla których osobiście go używam...

Chcesz wspomóc swój metabolizm, a może nawet zrzucić kilka kilogramów.

Organizm szybko trawi MCT, a następnie wykorzystuje je jako paliwo, zamiast magazynować je w postaci tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, że olej MCT nie jest "magicznym serum odchudzającym". Dla zdrowej utraty wagi, zdrowa dieta, jak również dobre ćwiczenia, sen i zarządzanie stresem są równie ważne.

Chcesz mieć więcej energii.

MCT są wyjątkowe pod tym względem, że nie wymagają energii, aby zostać wchłonięte lub zmagazynowane w organizmie. Ponieważ nie przechodzą skomplikowanego procesu trawienia, organizm wykorzystuje ten olej jako doskonałe źródło szybkiej i trwałej naturalnej energii (o wiele lepsze niż słodzone napoje energetyczne!).

Jesteś weganinem, paleo lub stosujesz dietę opartą na roślinach.

Produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak masło, ser i pełnotłusty nabiał, również zawierają MCT. Jeśli jesteś paleo, weganinem lub po prostu nie spożywasz zbyt wiele nabiału, olej MCT przyniesie korzyści twojemu organizmowi w 100% oparty na roślinach.

SPRAWDŹ, ZANIM KUPISZ

Podobnie jak każdy superfood na rynku, nie wszystkie oleje MCT są stworzone tak samo. Oto kilka rzeczy, na które zwracam uwagę przed zakupem butelki:

NAJLEPSZYM OLEJEM MCT JEST TEN POZYSKIWANY W SPOSÓB ZRÓWNOWAŻONY

Wiele olejów MCT pochodzi z mieszanki olejów palmowego i kokosowego, które nie zawsze są przyjazne dla środowiska. Jeśli twój olej MCT zawiera olej palmowy, upewnij się, że jest on pozyskiwany w sposób zrównoważony, a także pochodzi z uczciwego handlu. Ja kupuję mój olej MCT od firmy Nutiva - nietylko pochodzi on w 100% z organicznych orzechów kokosowych, ale firma ta wspiera również społeczności hodowców orzechów kokosowych i inwestuje w nie. Przekazują część swojej sprzedaży na programy wspierające zrównoważone rolnictwo.

MINIMALNA ILOŚĆ CHEMIKALIÓW W PROCESIE PRZETWARZANIA

Niektóre oleje MCT używają ostrych środków chemicznych (takich jak heksan) podczas procesu ekstrakcji. Nie potrzebuję pozostałości chemikaliów w moim smoothie! Więc zdecydowanie sprawdź, jak pozyskiwany jest twój olej - nie chcesz żadnych ostrych chemikaliów, olejów-wypełniaczy ani dodatków. Mniej kosztuje często=tańsze wykonanie, więc jakość króluje przy zakupie.

RODZAJE KWASÓW TŁUSZCZOWYCH ZAWARTYCH W OLEJU MCT

Szukaj oleju MCT, który zawiera kwas kapronowy, kaprylowy i/lub kaprynowy. Jeśli zawiera duże ilości kwasu laurynowego, pomiń go. Jak już wcześniej wspomniałem, kwas laurynowy ma swoje zalety, ale lepiej pozyskiwać go bezpośrednio z oleju kokosowego.