Kuvings

Kuvings to marka, którą znamy stosunkowo od niedawna, ale należy ona do firmy działającej na rynku od znacznie dłuższego czasu. Mowa tutaj o NUC Electronics, czyli jednego z największych producentów sprzętu AGD w Korei Południowej, który dostarcza swoje produkty do domów klientów na całym świecie już od 1978 roku. Przez cały ten okres Kuvings pozostawał jedną z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących firm w branży, a jego ostatnie sukcesy najlepiej ilustruje liczba osób obserwujących ich profil na Facebooku. Powoli dochodzi ona do miliona użytkowników.

Polskie początki

W naszym kraju Kuvings zaczynał działalność w 2012 jako partner Domowego Sanatorium. Już 2 lata później marka mogła się cieszyć specjalnym Laurem Konsumentów w kategorii „Odkrycie Roku 2014”. Szczególne wyróżnienie dostała za to, że jej produkty są objęte wyjątkowo długą, bo dziesięcioletnią gwarancją i ciepło przyjmowane są też praktyki biznesowe firmy. Jest ona wyróżniona znakiem Rzetelnej firmy.

Popularne produkty

Największą furorę na rynku zrobił wprowadzony w marcu 2014 model wyciskarki Whole Juicer, który był w stanie radzić sobie z całymi owocami. Pomimo nowej, rewolucyjnej konstrukcji, okazał się on wyjątkowo dopracowany i niezawodny. To właśnie za niego firma dostała laur Odkrycia Roku. Bardzo popularny jest trochę starszy model z 2011 roku, NS, który dzięki fenomenalnemu stosunkowi ceny do jakości podbija cały świat.

Whole Juicer kontra NS

Oba urządzenia marki Kuvings mają trochę inne zadania i przez to różnią się trochę swoimi możliwościami. Różnica jest widoczna także w cenie. Jeśli zdecydujemy się zapłacić odrobinę więcej za Whole Juicer, możemy liczyć na silniejszy silnik indukcyjny, który będzie sobie radził z nawet najtwardszymi warzywami i owocami. W tym wypadku gwarancja jest też trochę szersza i oprócz wałków obejmuje też silnik i sito.

Do Whole Juicer dodawane są ponadto także drobne elementy do mycia urządzenia. Jest to przede wszystkim urządzenie innowacyjne i nie mające bezpośredniej konkurencji, ponieważ rozwiązania w nim zastosowane są chronione patentami.

Model NS, Silent Juicer, to rozwiązanie mniejsze i trochę delikatniejsze, ale za to bardzo skuteczne i co bardzo ważne, ciche w pracy. Można zatem przygotowywać soki dla dzieci, kiedy one jeszcze śpią.