Cilantro Limeade Smoothie

Zielone Smoothie z kolendrą i limonką jest doskonałym naturalnym napojem detoksykującym, który jest pełen składników odżywczych i cierpkiego smaku.

Kolendra jest jedną z tych rzeczy, które ludzie albo kochają, albo nienawidzą. Niezależnie od tego, po której stronie płotu siedzisz w odniesieniu do kolendry, trudno zaprzeczyć, że przynosi ona korzyści zdrowotne. Zwana również chińską pietruszką i świeżą kolendrą, to liściaste zielone zioło pomaga organizmowi odtruwać się z metali ciężkich. Jest również dobrym źródłem witaminy K, która pomaga w krzepnięciu krwi. Naszym zdaniem smakuje też świetnie, zwłaszcza wmieszana w zielone smoothie.

Co sprawia, że ten przepis na kolendrowo-limonkową lemoniadę jest najlepszy?

Ten smoothie z kolendrą i limonką zawiera również imbir, który jest dobry na uspokojenie żołądka. Uwielbiamy też liczne przeciwzapalne właściwości imbiru. Aby osłodzić to smoothie i uczynić je miłym i kremowym, używamy bananów. Och, a czy wspomniałam już, jak orzeźwiająca jest kolendrowa limonka w gorący dzień? Zamroź banany i zblenduj je, aby uzyskać zdrowy, puszysty smakołyk.

OPIS

Orzeźwiające i wyjątkowe smoothie Cilantro Limeade, które wykorzystuje przeciwzapalne i detoksykacyjne właściwości kolendry i imbiru.


SKŁADNIKI

  • 3/4 szklanki szpinaku (świeżego)
  • 1/4 filiżanki kolendry (świeża)
  • 1 szklanka wody
  • 1,5 banana
  • 1/2 limonki, obrana
  • 1/2 cala imbiru (świeży)

INSTRUKCJA:

  1. Zmiksuj szpinak, kolendrę i wodę aż do uzyskania gładkiej konsystencji.
  2. Następnie dodać pozostałe owoce i ponownie zmiksować.