Dieta Daniela: na czym polega post Daniela?

Dieta Daniela, inaczej post Daniela określa się jako półgłodówkę kontrolowaną. Celem będzie doprowadzenie do trawienia wewnętrznego, które sprawi, że uda się z organizmu usunąć niebezpieczne toksyny i w ten sposób będziemy mieli wewnętrzną równowagę.

Na czym polega Dieta Daniela i czy jest skuteczna?

Dieta Daniela określana również jako post to dieta odchudzająca oraz oczyszczająca. Przez niektórych traktowana będzie również jako lecznicza. Bazuje na wybranych warzywach i owocach. Przygotowana została przez inspirację z postaci Daniela, który dorastał na biblijnym dworze Nabuchodonozora II. Daniel odmawiał spożywania wina, mięsa oraz innych potraw królewskich. Zamiast tego jadł jarzyny, pił wodę i dlatego dożył 100 lat miał dużo sił.

Dieta Daniela - dla kogo jest przeznaczona?

Dieta warzywno-owocowa będzie przede wszystkim odpowiednia dla osób zdrowych, którym zależy na celach profilaktycznych oraz dla tych, którzy muszą się zmagać z różnorakimi dolegliwościami takimi jak nadwaga, otyłość czy nadciśnienie. Będzie dotyczyć również osób z kamicą nerkową czy wrzodami żołądka.

Dieta Daniela - zasady

Dieta Daniela to półgłodówka, która maksymalnie powinna trwać 40 dni. W trakcie tej półgłodówki nasza dzienna dawka kalorii nie powinna przekroczyć 600 kalorii. Twórcy przekonują nas, że taki post będzie doprowadzał do sytuacji, w której włączy się odżywianie zastępcze, a wiec tak zwany drugi program energetyczny. Nasz organizm będzie pobudzony, usunie tkankę tłuszczową a to sprawi, że będzie chudnął, potem chore tkanki, toksyny i metale ciężkie będą usuwane. Dzięki temu będzie można wracać do równowagi i nasz organizm będzie od razu funkcjonował dużo sprawniej.

Dieta Daniela - jadłospis. Co można jeść?

Wśród tych posiłków jakie będzie można tej diecie spożywać znajdują się owoce i warzywa, które nie mają zbyt wielu kalorii. Mają one śladowe ilości białek, węglowodanów. Warto tutaj wybierać takie składniki jak marchew, buraki, seler, rzodkiew, pietruszka oraz owoce takie jak jabłka, cytryny, grejpfruty. Można spożywać je w każdej dostępnej postaci. Do przyprawiania używa się chrzanu, majeranku czy też kminku oraz innych świeżych ziół. Uzupełnieniem będzie woda niegazowana, która ma wiele minerałów, herbata owocowa, ziołowa oraz soki naturalne.

Dieta Daniela - produkty niewskazane

Będąc na takiej diecie nie powinno się spożywać mięsa, chleba, tłuszczu, zbóż, słodyczy i takich owoców, które mają wiele kalorii. To bowiem sprawia, że uruchamiane będzie odżywianie zewnętrzne i do doprowadzi do przerywania mechanizmów oczyszczających, pojawia się uczucie głodu.

Dieta Daniela – przeciwwskazania

Na tą dietę nie powinny się decydować osoby, które mają cukrzycę, nadczynność tarczycy, gruźlicę, niedoczynność nadnerczy, nowotwory, depresje, niewydolność serca, nerek, wątroby oraz kobiety w ciąży a także takie karmiące piersią. Także nie będzie to wskazane rozwiązanie dla dzieci w okresie dojrzewania.

Dieta Daniela - czy jest zdrowa?

Dieta, jeśli będzie stosowana nie dłużej niż 7 dni może poprawić stan zdrowia a jednocześnie nie sprawi, że pojawią się niedobory składników odżywczych. Jednak maksymalnie trwać może 40 dni. Jeśli w tym czasie osoba odchudzająca się będzie dbała również o odpowiednią suplementację witaminami i minerałami z produktów takich jak mleko czy mięso. Jeśli ich będzie brakować to niestety nie będziemy się mogli dobrze czuć. Dodatkowo zagrożeniem może się okazać dla nas nadmiar błonnika, jeśli wcześniej nie spożywaliśmy go dużo i tak mogą się pojawić biegunki. Dlatego warto do tej diety się przygotować już kilka dni wcześniej unikać mięsa, ciężkich potraw. Może się bowiem okazać, że w innym wypadku skutki będą odwrotne od zamierzonych.