Dlaczego warto kupić wyciskarkę do soków?

Wielkimi krokami zbliża się lato, czyli czas obfitujący w świeże warzywa i owoce. Lato to także czas, kiedy nasz organizm potrzebuje dużej dawki nawodnienia oraz witamin i mikroelementów, które traci podczas upałów. W sklepach bez trudu znajdziemy szeroką gamę dostępnych na rynku soków, również tych nie zawierających cukru. Jednak nie do końca mamy pewność z jakiej jakości owoców zostały one zrobione. Z tego powodu (oraz wielu innych), warto zdecydować się na zakup wyciskarki do soków. 

Dlaczego warto kupić wyciskarkę do soków?

Jak już wspomniałam, posiadanie wyciskarki do soków daje nam wiele korzyści. Sam zakup takiego sprzętu może i nie jest najtańszy, ale za to w perspektywie długofalowej daje nam znaczące korzyści - oszczędzamy pieniądze, które wydawalibyśmy na gotowe soki. 

Soki wyciśnięte z wykorzystaniem wyciskarek są najlepszej jakości. Zawierają mnóstwo wartości odżywczych - do ich otrzymania wykorzystujemy całe owoce. Sprzęt pracuje z prędkością od 70 do 120 obrotów na minutę - dzięki temu sok nie natlenia się i nie nagrzewa, czyli zachowuje wszystkie swoje właściwości. Można go trzymać w lodówce nawet do 72 godzin. Dodatkowo wyciskarki umożliwiają otrzymanie większej ilości (i lepszej jakości) soku niż konkurencyjne sokowirówki z takiej samej ilości produktów - to oznacza, że wyciskarka jest oszczędniejsza.

Wyciskarka jest świetnym wyborem dla dbających o linię. Soki otrzymywane z jej wykorzystywaniem mają swoje zastosowanie w wielu dietach czy też kuracjach odchudzających m.in. w terapii dr Gersona.

Wyciskarkę do soków można z powodzeniem wykorzystywać także w niewielkich kuchniach, ponieważ nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca. Sprzęt pozwala na uzyskanie soku ze wszystkich owoców, warzyw, a nawet ziół - umożliwia to niezliczoną ilość kombinacji smakowych. Wyciskarki są bardzo wytrzymałe, o czym świadczą nawet 15 letnie gwarancje jakości tego urządzenia.

Niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje, jak np. mielenie orzechów, robienie sorbetów, czy nawet formowanie makaronu.

Czym się kierować przy wyborze wyciskarki do owoców?

Zanim kupimy wyciskarkę do owoców musimy się zastanowić, do czego ma ona nam służyć. Jeśli często podróżujemy i zależy nam na niskiej wadze urządzenia - idealna będzie wyciskarka manualna. Dobrze poradzi sobie z wyciśnięciem małej ilości warzyw lub owoców.

Poziome wyciskarki do soków dają nam napoje o wysokiej wartości odżywczej, gęste i esencjonalne.Są bardzo łatwe w myciu dzięki prostej obudowie. Ten typ wyciskarek często posiada również dodatkowe funkcje, takie jak robienie musów, mielenie czy też formowanie makaronów. Należy jednak pamiętać, że ten typ wyciskarek po 30 minutach pracy, potrzebuje drugie tyle, aby odpocząć.

Pionowe wyciskarki do soków działają na bardzo podobnej zasadzie, co poziome, z tym że nie trzeba w nich używać popychacza do składników. Nie posiadają one dodatkowych funkcji i są bardziej skomplikowane w myciu niż poziome.

Dwuślimakowe wyciskarki dają sok najwyższej jakości. Dobrze radzi sobie z prawie wszystkimi składnikami. Nie posiadają dodatkowych funkcji - ich największą zaletą są pełne wszelkich wartości odżywczych soki. Ich myce zajmuje dużo czasu.

Każdy typ wyciskarki posiada swoje wady i zalety. Tak naprawdę od nas zależy, czego poszukujemy. Niewątpliwie czynnikami na które warto zwrócić uwagę na przy zakupie wyciskarki do owoców, są:

  • moc - najlepiej od 180 do 200 W, aby poradziła sobie z każdym rodzajem produktów
  • rodzaj ślimaka - powinien być wykonany bez użycia bisfenolu A
  • wielkość otworu wejściowego - im większy, tym szybciej wyciskarka będzie przetwarzała sok (producenci montują otwory od 4,5 do 7,5 cm)
  • obecność dodatkowych funkcji, takich jak automatyczne odprowadzanie miąższu czy też gumowe nóżki

Niezależnie od tego, na jaką wyciskarkę się zdecydujemy, jednak jest pewne - będziemy mogli cieszyć się dzięki niej sokiem z prawdziwych owoców.